тренуємо нападаючий удар



Основним елементом волейболу є нападаючий удар.
Нападаючий удар – найрезультативніший прийом гри .
Нападаючий удар у волейболі найважче піддається навчанню. Це  пов’язано з тим, що для його виконання необхідно володіти хорошими фізичними даними, а також уміти поєднувати виконання складних  дій – таких як розбіг, котрий необхідно постійно погоджувати з польотом м’яча, вибір місця відштовхування, стрибок із замахом для удару і удар по м’ячу в найвищій точці стрибка. При цьому всі ці дії повинні бути виконанні за 1-3 секунди.  З метою своєчасного виходу на удар навчання нападаючого удару потрібно починати з довгих передач,
З поступовим переходом до вертикальних. Ще краще починати вивчення виконання ударів по закріпленому мячу за допомогою спеціального тренажеру.  Важливо навчитися правильно виходити на м’яч. Розбіг      короткий (3-4 кроки), але енергійний. Стрибок     максимальний, спрямований вертикально в гору ,  співрозмірний за часом з польотом м’яча .                  Техніка виконання нападаючого м’яча ” по ходу “ полягає в наступному : волейболіст, перебуваючи у високій стійці та визначивши напрям і траєкторію польоту м’яча поступово збільшуючи швидкість розбігу і направляється до місця відштовхування для нападаючого удару. Ударний рух починають швидким згинанням тулуба . Ударна рука, розгинається у ліктьовому суглобі, рухається вперед – угору з виведенням уперед передпліччя . Спочатку  рухається плече, за ним – передпліччя й кисть. Швидкість руху поступово зростає і стає найбільшою в момент удару .
Які існують нападаючи удари ?
-         Прямий та боковий .

Вправи для розвитку мязів , які беруть участь у виконанні нападаючих ударів:
1. Стискання тенісного м’яча, обертальні рухи кистями  з обтяжуваннями; відштовхування долонями і пальцями від стіни обома руками одночасно і поперемінно правою і лівою рукою.
2. Кидки набивного м’яча вагою 1кг кистями: однією                ( правою чи лівою ) рукою або обома з положення руки вгорі.
3. Удар по волейбольному мячу (на кисті обтяження – рукавички з свинцевою пластинкою) .
4. Вправи для плечового поясу з гумовими амортизаторами
гантелями, штангою.
5. Кидки набивного м’яча вагою 1-2 кг з-за голови двома руками , однією рукою над головою (“ крюком” ).
6. Стрибки на гімнастичні мати, стрибки з висоти 40 – 80 см з наступним стрибком вгору; стрибки з місця з відштовхуванням двома ногами та доставанням  підвішеного м’яча, стрибки з розбігу з відштовхуванням однією або двома ногами.
7. Метання гумових м’ячів (хокейних, тенісних із свинцевим шротом) у стрибку з розгону  через сітку .
8. Багаторазові стрибки з місця і з розгону в поєднанні з ударами по мячу на гумових амортизаторах; те саме після стрибка з висоти 40 – 50 см .

Комментариев нет:

Отправить комментарий