блокування



Блокування – це найбільш ефективний спосіб зупинити атаку суперника, перешкоджаючи посланому ним м’ячеві перелетіти над сіткою .
У сучасному волейболі блокування застосовують для ефективних захисних і контролюючих дій. Блокування складається з переміщення, стрибка, винесення і постановки ру над сіткою, приземлення.
Для правильного, ефективного блокування набагато важливіше своєчасно визначити напрямок атаки  і переміститися в місце, звідки суперник буде атакувати.
Головне при блокуванні – закрити основний напрямок польоту м’яча при прямому нападаючому ударі: якщо удар із зони 4-то це зона 5 на своєму майданчику, а при ударі із зони 2 – це зона 1. Для того,  щоб перекрити шлях мячу в основному напрямку, місце відштовхування блокуючого  повинне бути на шляху нападаючого при прямому ударі. Велику роль у блокуванні відіграє стрибучість блокуючого.

Які блоки ви знаєте?
-         Одиночне блокування
-         Групове

Вправи для розвитку стрибучості:
1. Підскоки на одній нозі , з ноги на ногу , на двох ногах на місці.
2. те ж саме після переміщення вперед з різкою швидкістю .
3. те ж саме з скакалкою.
4. З положення випаду зміна положення ніг стрибками .
5. Вистрибування з низького присідання; те ж саме з незначним обтяженням.
6. Зістрибування з одного предмета і без зупинки вистрибування на інший предмет.
7. Стрибки з доставанням  підвішених предметів.
8. Стрибки на сходах через одну, дві, три сходинки.
9. Стрибки через кілька легкоатлетичних перешкод.
10. Стрибки з місця (відштовхування двома ногами ) вперед вправо, вліво, назад, угору; те саме, рухаючись обличчям боком, або спиною вперед; те саме з опорою амортизаторів ( прикріплених до підлоги ).
11. З положення присівши швидко випрямити ноги із змахом рук; те саме стрибок угору, руки піднести до гори .
12. Стрибки з відштовхуванням двома ногами (з місця і з розгону) та діставання підвішеного набивного м’яча; те саме з дотиком до волейбольного м’яча на амортизаторах (в останній момент натиснути на м’яч руками вперед – донизу ); те саме після стрибка вниз (зістрибування).
13. Стоячи біля стіни, підкинути м’яча угору, підстрибнути і двома руками (долонями) відбити м’яч у стінку, після приземлення піймати м’яч ( м’яч відбивати в найвищий точці зльоту); те саме, м’яч підкидає партнер .
14. Переміщення біля сітки, зупинка стрибком угору, долонями доторкнутися до підвішеного над сіткою волейбольного ( набивного ) м’яча .
15. Переміщення одночасно двох партнерів з двох боків біля сітки; вони виконують стрибок і торкаються руками один одного над сіткою в зонах 2 і 4 , 3 , 4 і 2 .

Комментариев нет:

Отправить комментарий